عکس نقاشی پیرمرد بادکنک فروش که در حال خواندن روزنامه است و به مشتریان خردسالش توجه ندارد

در باره داستان های سایت

زندگی در دوره پرمشغله کنونی، فرصت مطالعه را از افراد اجتماع سلب کرده و خواندن کتاب و بخصوص رمان و داستان بلند، از گردونه برنامه زندگی روزانه اکثریت افراد اجتماع خارج شده است. شاید سایت پندآموز بتواند پاسخی مناسب برای کسانی باشد که هنوز دغدغه روزانه مطالعه را در سر دارند.

تاثیرگذاری قصه، حکایت و داستانهای کوتاه و بخصوص داستان های پندآموز کوتاه بر کسی پوشیده نیست و هنوز هم بیان موضوعات در قالب مثال و داستان، یکی از بهترین روش های آموزش، هدایت و احیاناً هشدار برای همه گروه های سنی است.

سالها پیش و قبل از راه اندازی سایت پندآموز و در آغاز دوره وبلاگ نویسی؛ یک بستر خارجی برای وبلاگ نویسی در دنیا شکل گرفت و جوانان آن روز، وبلاگ نویسی را در آن بستر شروع کردند. از جمله اینکه وبلاگی نیز صرفا به دلیل علایق شخصی جهت گردآوری و نگهداری این گونه داستانها شکل گرفت. در آغاز تصور نمی شد که از این داستانها استقبال چندانی به عمل بیاید و مطالب درج شده در آن، عمدتاً خاطرات شخصی و نیز داستانهای کوتاه پندآموز طبق انتخاب نویسنده بود.

با گذشت زمان و افزایش قابل توجه تعداد بازدیدکنندگان، در سال 2004 میلادی (1383 هجری شمسی) تصمیم گرفته شد که دامنه www.pandamoz.com ثبت و به این موضوع اختصاص یابد و تا سال های نسبتا طولانی این بستر استفاده می شد و روز به روز بر تعداد مخاطبین و بازدیدکنندگان سایت افزوده می شد به طوریکه در سال 2017 میلادی (1396 هجری شمسی) تعداد بازدیدهای سایت به بیش از یک میلیون بازدید و تعداد داستانهای سایت به 683 داستان رسید.
در این سال از طرف سرویس دهندگان خارجی؛ محدودیت هایی برای سرویس دهی به دامنه سایت ایجاد گردید و بنابراین نوشته ها و داستانهای سایت با بازنگری، به هاست و سرویس دهنده های ایرانی منتقل شد و تا به امروز که بر روی هاست های ایرانی قرار دارد، مورد بازدید روزانه تعداد زیادی از خوانندگان و بازدیدکنندگان قرار دارد.

بخش های مهم سایت پندآموز به شرح زیر است:

 • فهرست داستان ها
  • فهرست تمام داستانهای سایت در این بخش قرار دارد. البته با توجه به تعداد زیاد داستانها عملا بررسی و جستجو در این فهرست زمانبر بوده و نیاز به دقت و حوصله دارد. شاید بهترین روش برای پیدا کردن داستان مورد نظر، جستجو باشد و در صورت ضرورت باید از این بخش استفاده کرد.
 • داستان های برگزیده
  • داستانهای این بخش صرفا براساس رای و نظر نویسندگان سایت گزینش شده و بنابراین بدیهی است که نظر خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت پندآموز تاثیری در این گزینش نداشته باشد.
 • داستان های محبوب
  • داستان های این بخش به صورت مستمر، براساس تعداد لایک های خوانندگان مرتب شده و نشان داده می شوند. هرچند این داستانها طبق نظر خوانندگان انتخاب شده ولی همچنان ممکن است برگزیده ترین داستانهای سایت نباشند! زیرا داستانهایی که زودتر در سایت قرار گرفته اند، مدت طولانی تری در سایت بوده و بیشتر بازدید شده اند و بنابراین ممکن است در مقابل داستانهای جدید، لایک بیشتری خورده باشند.
 • داستان های پربازدید
  • صرفا داستانهای پر بازدید هستند! و البته به ترتیب بازدید زیاد مرتب شده اند. بالا بودن تعداد بازدیدهای این داستانها هم قطعا دلیل بر برگزیده بودن آنها نیست! زیرا علاوه بر اینکه داستانهای قدیمی تر تعداد بازدیدهای بیشتری نسبت به داستانهای جدید دارند، ممکن است بعضی داستانها به صورت اتفاقی از طریق موتورهای جستجو در رتبه های بالاتری به کاربران آدرس دهی شده و تعداد بازدید بیشتری به خود بگیرد.
 • ویترین داستان ها
  • این بخش فقط ویترین است و دلیل نمایش برخی از داستانها در این بخش را فقط نویسندگان سایت می دانند. همانطوری که که دلیل چیدمان بعضی از کالاها در ویترین سوپرمارکتها و مغازه ها را صاحبان آنها می دانند. این داستانها الزاما داستانهای برگزیده نیستند! و حتی نشان دهنده شمای کلی از داستانهای سایت (به معنای کلمه ویترین) هم نیستند! داستانهای ویترین ممکن است به صورت مستمر تغییر کند، همانگونه که محتویات ویترین ها در مغازه ها تغییر می کند!

عکس های داستانها تزئینی است. برای هر داستان یک یا احیاناً در مواردی بیش از یک عکس آورده شده است. همه عکسها تزئینی است و ممکن است هیچ ارتباطی با متن داستان نداشته باشد.

سایت پندآموز سرشار از داستانهای کوتاه پندآموز و حکیمانه، قصه ها و حکایتهای جذاب خواندنی

هم اکنون ٨٠۵ داستان کوتاه در سایت پندآموز انتشار یافته و در دسترس خوانندگان قرار دارد.

تاریخ امروز : جمعه ۱۴۰۲/۰۷/۰۷
یک داستان تصادفی به انتخاب سیستم:
آخرین دونده و ادامه مسابقه تا آخر
جستجو در عناوین داستانها و کلمات کلیدی