شیوانا کیست؟

داستان شماره ٢۵۵ : شیوانا کیست؟

نگاه دقیق و خردمندانه به زندگی و ارج نهادن به دانایی با تمثیل ها و داستانهای آگاهی بخش
thin-seperator.png
یک متن کوتاه پندآموز به انتخاب سامانه برای شما

هر انسانی برای اینکه بتواند به خود انگیزه و امید دهد باید افکار خود را تقویت کند. افکار باعث هدایت رفتار و احساسات ما می شوند.

thin-seperator.png

در ابتدا به نظر می رسد که سوال مهمی باشد، و شاید هم برای بعضی خوانندگان کنجکاو مهم باشد ولی واقعا مهم نیست! شاید قبل از اینکه شیوانا یک فرد و شخصیت واقعی باشد، یک دیدگاه است، یک تفکر است... اصلا تصور کنید می خواهید داستانهایی حکیمانه بنویسید و خوانندگان را دعوت به دوستی، مهربانی، عشق و درستی بکنید، در این صورت بهتر است که یک شخصیت خلق کنید! مهم این نیست که آیا این شخصیت وجود دارد یا خیر؟ و اگر هم وجود دارد، آیا با همان ویژگی هایی است که در داستانها آمده است؟
خالق اسم شیوانا هر کی که باشد، او می داند از کجا این اسم را آورده است! ولی در گستره رسانه های بی شمار امروز هر فردی به سادگی می تواند تبدیل به یک نویسنده(!) گردد، بنابراین بدیهی است که به مرور شیوانا از دسترس نویسنده اصلی خارج شده و تبدیل به شخصیتی ویژه گردد که هر کسی می تواند در مورد او داستان بسازد.
مخصوصا که این شخصیت دارای لحن صریح، بی پرده و ساده امروزی است و همین کافی است تا دیگران نیز از این نام استفاده کنند. البته علاوه بر این؛ نوع نگاه شیوانا به زندگی، دقیق و خردمندانه است و مانند مرواریدی در صدف زندگی امروز می درخشد. شیوانا، دانایی بی نظیر است و ذهنی اندیشمند دارد که در محضرش می توان به غایت معرفت و سعادتمندی رسید.
نتیجه اینکه به حکم فرمایش امام علی (ع) که فرمود : لاَ تَنْظُرْ إِلَى مَنْ قَالَ وَ اُنْظُرْ إِلَى مَا قَال (نگاه نکن چه کسی می گوید، بلکه نگاه کن به آنچه گفته می شود) چندان مهم نیست که شیوانا کیست و اهل کجاست؟ مهم پندآموزی از داستانها و حکایت های نقل شده و تعمق و اندیشه ورزی در آنها و نیز به کار بردن آنها در زندگی و روابط با دیگران است که ما را در ایجاد جامعه ایی سعادتمند و رسیدن به جامعه آرمانی یاری می دهد.

اگر این داستان را پسندید، با کلیک بر روی علامت دست، آن را لایک کنید تا در لیست داستانهای محبوب قرار گیرد

نقل مطالب و داستانها با ذکر نام سایت پندآموز ، رعایت اخلاق و امانتداری است


نظر و دیدگاه خود را در رابطه با این داستان بنویسید:

نظرات و دیدگاه های خوانندگان در صورت تایید، نشان داده خواهند شد.
نشانی ایمیل و تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد. با درج ایمیل، گراواتار شما (در صورت وجود) نشان داده خواهد شد.

captcha
نظرات و دیدگاه های خوانندگان:

در باره این داستان هیچ نظر و دیدگاه تایید شده، وجود ندارد.

سایت پندآموز سرشار از داستانهای کوتاه پندآموز و حکیمانه، قصه ها و حکایتهای جذاب خواندنی

هم اکنون ٨٠۵ داستان کوتاه در سایت پندآموز انتشار یافته و در دسترس خوانندگان قرار دارد.

تاریخ امروز : سه شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
یک داستان تصادفی به انتخاب سیستم:
داستان ضرب المثل جواب ابلهان خاموشی است
جستجو در عناوین داستانها و کلمات کلیدی