عکس دفن کردن نمادین ماشین گرانقیمت آقای بنت لی ثروتمند برزیلی برای اهمیت دادن به اهدای عضو. در تصویر گودالی در یک پارک کنده شده و ماشین او در حال ورود به گودال است.  فیلمبرداری نیز در تصویر دیده می شود

داستان شماره ۶۶۵ : دفن اتومبیل گرانقیمت بنتلی مرد ثروتمند برای بعد از مرگش

داستان جالب و پندآموز اهمیت اهداء عضو بعد از مرگ و اهداء نکردن یعنی دفن اجزا گرانقیمت

یکی از ثروتمندان و متمول ترین مرد برزیل اعلام کرد که خودروی میلیون دلاری بنتلی (Bentley) خود را که به تازگی خریداری نموده دفن خواهد کرد. آقای چیکوینو اسکارپا گفته بود که بعد از آنکه مستندی در مورد فرعون ها در مصر باستان دیده، می خواهد به تقلید از آنها ارزشمندترین دارایی خود را دفن کند تا در زندگی بعد از مرگ بتواند از آن استفاده کند!
در مدت یک هفته تا زمانی که برای تدفین خودرو اعلام شده بود، نظرات منفی بسیاری برای وی ارسال شد، بسیاری این کار را احمقانه خواندند و معتقد بودند که حداقل با بخشیدن خودرو، او می تواند بیشتر به زندگی بعدی خود کمک کند!
او صدها خبرنگار و عکاس را به خانه خود در شهر سائوپائولو دعوت کرده بود تا شاهد مراسم تدفین باشند. ابتدا خودرو به داخل گودال برده شد و آقای اسکارپا بر سر مزار خودروی خود ایستاده بود اما قبل از اینکه اولین تل خاک روی خودرو ریخته شود، وی دستور توقف را داد: او گفت: من دیوانه نیستم، البته که خودروی خود را دفن نخواهم کرد.
در روز موعود آقای اسکارپا پرده از این راز برداشت و به خبرنگاران حاضر گفت که در واقع این کار را به مناسبت هفته اهداء عضو در برزیل انجام داده است تا توجه و آگاهی مردم را نسبت به این مسئله افزایش دهد.

thin-seperator.png
یک متن کوتاه پندآموز به انتخاب سامانه برای شما

جریان زندگی چیزی جز مبارزه میان عاطفه و عقل نیست

thin-seperator.png

در ادامه مشخص شد پشت این کار، ABTO سازمان انتقال عضو در برزیل قرار دارد که کمپین جدید خود را با شعار دفن کردن چیزی با ارزش تر از بنتلی، احمقانه است راه اندازی نموده است.
آقای اسکارپا ادامه داد: بسیاری به دلیل اینکه من می خواستم خودروی خود را دفن کنم، در موردم قضاوتِ بد کردند، اما اکثر مردم چیزی بسیار با ارزش تر از خودروی من را دفن می کنند. آنها قلب ها، کلیه ها، جگر ها، شش ها و چشم ها را به خاک می سپارند. در حالی که این کار احمقانه است زیرا که بسیاری از مردم نیازمند اهداء عضو هستند. دفن شدن با ارگان های سالمی که می توانند جان بسیاری را نجات دهند، و این ها بزرگترین زیان و خسران این جهان است.
ارزش بنتلی من حتی نزدیک به آن نیست. هیچ ثروتی هر چقدر هم زیاد، ارزشمندتر از یک ارگان بدن نیست زیرا هیچ چیز ارزشمندتر از زندگی نیست.

این کمپین به دلیل استفاده از فردی خاص مانند آقای اسکارپا به دلیل ثروت زیاد و سابقه کارهای عجیبش، باورپذیری زیادی برای عامه مردم داشت و به خوبی توانست توجه ها را جلب و ذهن ها را درگیر کند. در واقع هیچ گاه احساس مردم نسبت به دفن قلبی سالم برانگیخته نمی شد، اما با این کمپین در برخورد با یک خودرو این نکته به شکلی بسیار تأثیرگذار به افراد منتقل گردید.
اهدای عضو، اهدای زندگی.

اگر این داستان را پسندید، روی علامت قلب کلیک کنید تا در لیست داستانهای محبوب قرار گیرد
دعوت به عضویت در کانال تلگرام برای خواندن شعرهای زیبا و عاشقانه، در کانال تلگرام "ادبستان شعر عاشقانه" عضو شوید.
هر صبح، چند بیت شعر عاشقانه؛ همراه با عکس و تابلوهای نقاشی نفیس.

جهت مشاهده کانال روی لینک زیر کلیک کنید:

کانال تلگرام ادبستان شعر عاشقانه


یا در تلگرام آدرس زیر را جستجو نمایید:

@adabestan_shere_asheghaneh

نقل مطالب و داستانها با ذکر نام سایت پندآموز ، رعایت اخلاق و امانتداری است


نظر و دیدگاه خود را در رابطه با این داستان بنویسید:

نظرات و دیدگاه های خوانندگان در صورت تایید، نشان داده خواهند شد.
نشانی ایمیل و تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد. با درج ایمیل، گراواتار شما (در صورت وجود) نشان داده خواهد شد.

captcha
نظرات و دیدگاه های خوانندگان:

در باره این داستان هیچ نظر و دیدگاه تایید شده، وجود ندارد.

ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) و یارانش تسلیت باد


سایت پند آموز سرشار از داستانهای کوتاه پندآموز و حکیمانه، قصه ها و حکایتهای جذاب خواندنی

هم اکنون ٨۴۴ داستان کوتاه در سایت پندآموز انتشار یافته و در دسترس خوانندگان قرار دارد.

تاریخ امروز : یکشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۳۱
یک داستان تصادفی به انتخاب سیستم:
داستان هزار بوسه دخترک در جعبه کفش
جستجو در عناوین داستانها و کلمات کلیدی